Центр офтальмологічної діагностики

 

Ми з вами з 2008 року

Найдорожче і найрідніше в житті — наші діти!

Дивний апарат наших діток, формується і найбільш інтенсивно розвивається в перші роки їхнього життя.
Саме в цей час можна досягти кращого ефекту при корекції різних офтальмологічних патологій, тому в дитячій офтальмології своєчасна діагностика та лікування захворювань має велике значення. Від своєчасності діагностики та лікування іноді залежить успішність всього життя вашого скарбу. І це не просто гарні слова.

Які серйозні проблеми можна уникнути при своєчасному обстеженні у офтальмолога? А саме:

  • Амбліопія — народна назва «ліниве око»; 
  • Астенопія — комплекс неприємних відчуттів, пов'язаних із почуттям незручності під час читання або зорової роботи поблизу;
  • Спазм акомодації — спазмування м'язів кришталика.

 

Розглянемо ці питання докладніше.

Амбліопія або «ліниве око» - низька гострота зору при нормальному анатомічному стані ока. Найчастіше діагностується на одному оці. Причиною може бути косоокість, ігнорування носіння окулярів при низькій гостроті зору (погана корекція астигматизму), помутніння оптичних середовищ очей (більмо, катаракта), помутніння рогівки, кератоконус, птоз і т.д.
Якщо у дитини не порушена оптика ока, то на сітківку потрапляє гарне, чітке зображення навколишніх предметів, і поступово зір починає сприймати дрібні деталі навколишнього світу. Якщо з яких-небудь причин зображення погано доходить до сітківки, через погану оптику (міопію, гіперметропію, астигматизм тощо) або через слабку освітленість місця постійного знаходження маленької дитини, зоровий аналізатор залишається недорозвиненим, і в подальшому він здатний розрізняти предмети лише тому рівні чіткості, який був доступний від початку.
Слід зазначити, що при гостроті зору одного ока нижче 20%, що часто зустрічається при амбліопії, порушується бінокулярний (об'ємний) зір, який є здатністю обох очей об'єднувати видимі ними окремі зображення в єдину картину, що сприймається. Бінокулярний зір, відповідно, є дуже важливим механізмом у процесі адаптації людини до довкілля, оскільки є тривимірним відображенням дійсності. Воно визначає глибину, її об'ємність. Монокулярний зір, тобто зір одним оком за відсутності другого або при значному зниженні його зору, відображає навколишній світ тільки в двох площинах. .


Дуже важливо в житті людини мати бінокулярне зір, а воно формується в ранньому дитинстві. Тому кожна дитина має бути проконсультована лікарем офтальмологом для виявлення та усунення можливих причин появи та розвитку "ледачого ока". Що раніше розпочато лікування амбліопії, то вище в результаті зір дитина може мати. Іноді навіть при виявленому діагнозі амбліопія батьки не поспішають почати лікування або ставляться до нього несерйозно, а тому проходить час настільки важливий для початку лікування. Найкраще виправляти амбліопію віком до 5-7 років; після формування зорового аналізатора, тобто. Після 10-12 років коригувати дефект зору складно. Дуже часто у таких дітей розвивається косоокість.

 ***

Астенопія - це комплекс явищ, пов'язаних з почуттям незручності при читанні та зоровій роботі поблизу, головними болями, що викликають втому, зниження працездатності, збільшення кількості помилок, погіршення настрою. Як правило, астенопічні явища виникають через невідповідність стану очного м'язового апарату та завдань, які він повинен виконувати в процесі зорової функції, або, простіше кажучи, слабкості м'язів очей.

***

Спазм акомодації. Однією з важливих особливостей органу зору є здатність чіткого бачення предметів, що знаходяться на різних віддалених від ока відстанях — акомодація. Основним засобом акомодації ока є кришталик, його здатність ставати опуклим або плоским при різних навантаженнях на очі. У цьому процесі активну участь беруть циліарні м'язи очей. За несприятливих умов циліарні м'язи спазмують, тобто. продовжують залишатися в скороченому вигляді, коли око вже перестало фіксувати близько розташований предмет. В результаті порушується зір у далечінь. Цей стан називається спазмом акомодації. Як правило, спазм характерний для дітей підлітків та осіб молодого віку. Виявлений спазм акомодації обов'язково вимагає якнайшвидшого лікування, оскільки невиліковний спазм призводить до появи і зростання справжньої справжньої короткозорості.

 

Як часто потрібно проходити обстеження у офтальмолога?

  • Перше обстеження очей проводиться в перші дні життя дитини в пологовому будинку.
  • Далі критичним є вік 3 - 3,5 року, коли формується бінокулярне, «об'ємне» зір.
  • У 5-6 років перед вступом до школи.
  • Далі, як і протягом усього життя, огляд у офтальмолога необхідно проводити щороку.

 

На що повинні звертати увагу батьки?
Маленькі пацієнти не скаржаться на проблеми з очима, тому батьки повинні бути особливо уважними, якщо:

  • на фотографіях зі спалахом у дитини одна зіниця світиться рожевим, а друга – білим кольором;
  • праве око відрізняється від лівого за будь-якими ознаками (розмір, зовнішній вигляд, діаметр зіниць);
  • дитина часто третє очі;
  • замружує одне око на вулиці;
  • не слідкує за об'єктом, що рухається;
  • у дитини часто червоніють очі, світлобоязнь;
  • у дітей відхиляється око в будь-який бік, навіть непостійно;
  • дитина нахиляє або повертає голову при погляді прямо;
  • у дитини цукровий діабет;
  • виникла будь-яка травма ока;
  • у батьків проблеми з рефракцією.

 

Дорогі батьки пам'ятаєте — завдяки хорошому зору, діти мають можливість якісно пізнавати навколишній світ.
Ваш малюк, здоровий і щасливий, що може бути важливішим! Пам'ятайте, для збереження вашого зору важлива кожна мить.

 

Підписатися на наші новини та акції

 

З наших новин ви дізнаєтеся про акції клініки ЗІР та важливі

 новинах зі світу офтальматології

Телефон: (096) 630-92-03

Телефон: (099) 644-33-79

Телефон: (057) 705-52-51

E-mail: cod_zir@ukr.net

Центр офтальмологічної діагностики "ЗІР"

Адреса: м.Харків, вул.Сумська 53-Б.

 

Copyright © 2016 - 2022 Офтальмологічний центр ЗІР